Vendosni fjalën kyçe....

Sllovakia fiton përballë Polonisë


Sllovakia ka fituar sfidën e luajtur përballë Polonisë në fazën e grupeve të Euro 2020.

Ishte Skriniar që i dha fitoren ballkanasve të cilët kaluan të parët në avantazh me një autogol të Wojciech Szczesny në pjesën e parë.

Golin e vetëm për Poloninë e shënoi Linetty në fillim të pjesës së dytë.

Në grupin E sfida e dytë luhet mes Spanjës dhe Suedisë në orën 21:00.