Vendosni fjalën kyçe....

Shick realizon golin më të bukur të Europianit deri më tani (Video)


Sulmuesi i Republikës Çeke Patrik Schick ka realizuar golin më të bukur deri më tani në kompeticionin Euro2020.

Schick i Leverkusen u kishte dhënë çekëve një avantazh të hershëm në hapjen e tyre të Euro 2020 kundër Skocisë në Glasgow kur ai shënoi golin e parë të ndeshjes pak para pjesës së parë, por ndikimi i sulmuesit 25-vjeçar në të nuk kishte mbaruar – jo nga një goditje e gjatë.

Më pak se dhjetë minuta nga pjesa e dytë, Schick shfrytëzoi një pasim të gabuar nga mbrojtësi Skocez Jack Hendry brenda në pjesën e Skocisë dhe goditi topin nga një distancë e largët që dërgoi portierin Marshall të përplasej me rrjetën e portës.

Përpjekja e Marshall ishte e kotë, nga goditja e Schick i cili dërgoi topin në kuadrat dhe dërgoi 12,000 tifozë të mbushur në Hamden Park në heshtje të habitur – dhe i nxiti tifozët që menjëherë ta shpallnin atë si golin më të mirë që do të shënohej gjatë turneut deri më tani kur janë zhvilluar vetëm disa ndeshje.