Vendosni fjalën kyçe....

Përndoqi dhe kreu veprime të turpshme ndaj dy të miturave, nis hetimi për 80-vjeçarin në Tiranë


Policia ka nisur hetimet ndaj një të moshuari 80-vjeçar në Tiranë, i cili dyshohet se përndiqte dy vajza të mitura, duke kryer edhe veprime të turpshme ndaj tyre.

Incidenti ka ndodhur ditën ë djeshme, në rrugën “Derivish Hima” në Tiranë dhe 80-vjeçari është denoncuar në polici.

“Më datë 25.05.2021, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për shtetasin B. K., 80 vjeç, sepse në rrugën ‘Dervish Hima’, dyshohet se ka përndjekur dhe kryer veprime të turpshme me 2 shtetase të mitura.”– thuhet në njoftimin e policisë.