Vendosni fjalën kyçe....

Maqedonia e Veriut regjistron 30 viktima dhe 447 raste të reja nga Covid-19


Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 30 viktima dhe 447 raste të tjera të COVID-19.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me COVID-19 në vend ka shkuar në 151.569, ndërsa numri i vdekjeve në 4.772.

Institucionet shëndetësore njoftojnë se 620 pacientë të tjerë fituan betejën kundër koronavirusit, duke e çuar në 131.530 numrin e përgjithshëm të pacientëve të shëruar.

Që nga shpërthimi i pandemisë, autoritetet shëndetësore kanë kryer 716.173 teste të dyshuara për COVID-19, përfshirë 3.034 teste të kryera brenda ditës së fundit.

Aktualisht numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut është 15.267.