Vendosni fjalën kyçe....

Beteja elektorale, Rama, Basha e Kryemadhi e nisin ditën me videomesazhe


Rama, Basha e Kryemadhi e kanë nisur ditën me videomesazhe.

Rreth një javë nga zgjedhjet e 25 prillit fushata elektorale është futur në fazën e nxehtë të saj dhe takimet me qytetarët dhe veprimaria në rrjetet sociale ka kapur një ritëm të lartë.

Kryeministri Rama ka zgjedhur ta nisë ditën me prezantimin e projektit të Portit të ri të Durrësit, të cilin e prezantoi mbrëmjen e djeshme gjatë një takimi me mbështetësit në qytetin bregdetar.

Kreu i PD-së nga ana e tij fton qytetarët që të votojnë numrin 9 në zgjedhjet e 25 prillit për ndryshimin e vendit. Në videomesazhin e kryedemokratit shfaqen pamje të ndryshme nga takimet elektorale të Bashës nëpër Shqipëri.

Kryemadhi ka zgjedhur takimin e Gjirokastrës në videomesazhin e saj. Ajo shkruan se vota për LSI-në është për një parti që është e majta e vërtetë, që nuk i harron premtimet e nuk i braktis njerëzit siç ka bërë Rilindja. Ajo shton se fitorja po vjen e atmosfera e saj ndihet nga jugu në veri.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *