Vendosni fjalën kyçe....

Humbin jetën gjashtë persona, 376 raste të reja me Covid-19 në vend


Gjashtë persona kanë humbur jetën 24 orët e fundit në vend lidhur me Covid-19.

Nga 1575 testime të kryera janë gjetur 376 raste me koronavirusin e ri.

Viktimat janë katër qytetarë nga Tirana, 1 qytetar nga Lushnja dhe 1 nga Pogradeci, të moshave 56-82 vjeç.

Në katër spitalet covid në Tiranë janë shtruar 263 pacientë nga të cilët 27 janë në terapi intensive me 3 të intubuar.