Vendosni fjalën kyçe....

Kongresi Amerikan certifikon fitoren e Joe Bidenit


Kongresi ka çertifikuar fitoren e Joe Bidenit në Kolegjin Zgjedhor, pavarësisht protestave të dhunshme, raporton CNN.

Certifikimi i fitores së Bidenit vjen pasi protestuesit pro presidentit aktual DonaldTrump sulmuan Kapitolin e SHBA-ve të mërkurën, duke rezultuar në vrasjen e katër personave dhe plagosjen e disa të tjerëve.

Pritet që Biden të betohet si Presidenti i ri i SHBA.-ve më 20 dhjetor në një ceremoni në Shtëpinë e Bardhë

Demokratët tashmë për herë të parë që nga 2009-ta do të kenë në dorë Senatin, Kongresin dhe Shtëpinë e Bardhë.