Vendosni fjalën kyçe....

Partizani fiton bindshëm ndaj Kukësit, Tirana barazon me Teutën


Partizani ka marrë një fitore bindëse ndaj Kukësit duke shënuar plot 4 gola në rrjetën e verilindorëve. Në sfidën tjetër, Tirana dhe Teuta nuk shkuan përtej barazimit 1-1.

Për të kuqtë golat u shënuan nga Asani, Bitri Bardhi dhe Mala, ndërsa për Kukësin golin e vetëm e shënoi Ibrahimi me penallti në fundit e lojës.

Në sfidën tjetër që përfundoi në barazim golin e parë e shënoi Tirana me Halilin që në minutën e dytë ndërsa durrsakët barazuan me Kapllanin ne minutën e 70’.