Vendosni fjalën kyçe....

Basel dhe Wolves kualifikohen për në çerekfinale të Europa League


Basel dhe Wolves janë dy skuadrat e fundit që kualifikohen për në çerekfinale të Europa League.

Basel mundi Eintracht Frankfurt me rezultatin minimal 1-0. Golin për zvicerianët e shënoi Frei në miniutat e fundit të sfidës.

Në takimin tjetër një gol mjaftoi që Wolves të kalojë për në fazën tjetër. Goli u shënua nga Jimenez që në pjesën e parë me penallti duke marrë kualifikimin e rëndësishëm. Për Olimpiacos përfundon këtu aventura në Europë.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *