Vendosni fjalën kyçe....

“Do të kthehem më i fortë!” – Marc Marquez pëson aksidentin spektakolar në garën e parë sezonale (Video)


Kampioni botëror i MotoGP, Marc Marquez, është zotuar të kthehet edhe më fuqishëm pas aksidentit spektakolar në garën e parë të sezonit në Çmimin e Madh të Spanjës.

Marquez po mundohej të kapte rivalët duket bërë një garë mjaft të mirë gjatë gjithë garës në Jerez, dhe kreu një rikuperim të jashtëzakonshëm para se të rrëzohej.

Aksidenti i shkaktoi atij një krah të lënduar keqazi por gjitsesi ai u kthye në garë për ta mbyllur atë në vendin e katërt.

Raportohet se ai do marrë pjesë në garën e kësaj jave në Çmimin e Madh të Andaluzisë pavarësisht krahut të dëmtuar.