Vendosni fjalën kyçe....

“Aston Martin” zgjedh pilotin gjerman për debutimin në Formula 1


Kompania e famshme britanike e prodhimit të makinave, Aston Martin, pritet të debutojë sezonin që vjen në Formula 1.

Për këtë kompania ka menduar t’ia besojë njërin nga vendet, pilotit gjerman të Ferrarit, Sebastian Vetel.

Sipas Bild, bisedimet mes palëve janë në fazën e fundit dhe gjithçka pritet të vendoset brenda 31 korrikut.

Duke qenë se Vetel nuk ka pasur preferencë për Red Bull apo Mercedes, debutimi i tij me Aston Martin është mëse i mundshëm.