Vendosni fjalën kyçe....

Bien shifrat e koronavirusit në Itali, 18 viktima dhe 122 raste të reja në 24 orë


Ditën e sotme shifrat e koronavirusit kanë shënuar një rënie në Itali.

Në 24 orët e fundit janë 122 raste të reja me Covid-19, 62 prej të cilave në Lombardi.

Është ulur edhe numri i viktimave të shkaktuara nga virusi ku në 24 orët e fundit janë regjistruar vetëm 18 viktima në të gjithë Italinë. Viktimat, që nga fillimi i pandemisë janë gjithsej 34.675. Të shëruar nga e hëna janë 1159, për një total prej 184.585 gjithsej.