Vendosni fjalën kyçe....

Britani: 847 viktima dhe 5599 raste të reja në 24 orë


Britania ka shënuar 847 viktima në 24 orë dhe në total tashmë numërohen rreth 14 mijë e 576 viktima teksa të prekur janë 108 mijë e 692 ku ditën e sotme ishin 5599 raste të reja.

Ekspertët zyrtarë të shëndetit publik janë shprehur se bilanci i viktimave nga COVID-19 në Britani me shumë gjasa do të jetë 40 mijë teksa nuk kanë munguar kritikat për qeverinë që ende akuzohet se po vepron shumë ngadalë.

Britania së bashku me Francën janë vendet që tashmë duket se po kalojnë pikun e COVID-19 në Europë.