Vendosni fjalën kyçe....

Era fluturon çatinë e pallatit si të ishte copë letre (Video)


Një pamje e pazakontë është kapur në një qytet të Kazakistanit. Era e fuqishme arriti të shkulë krejtësisht çatinë e një ndërtese5-katëshe.

Pamjet janë filmuar në Akmola ditën e djeshme dhe tregojnë uraganin e fuqishëm që e shkul çatinë si të ishte një copë letre duke e hedhur tej.

Fillimisht nuk u raportuan viktima nga incidenti por më vonë autoritetet thanë se një 39-vjeçar kishte humbur jetën si pasojë e rrëzimit të çatisë.