Vendosni fjalën kyçe....

Lëvizjet e pritshme në merkaton e verës në futboll


Tomas Myler ka hedhur firmën e do qëndrojë te Bajerni i Mynihut deri në vitin 2023.

Sulmuesi e ka nisur karrierën te ekipet e moshave të klubit bavarez dhe sipas të gjitha gjasave do e mbyllë karrierën aty.

Ndërkohë merkatoja e verës 2020 do jetë e nxehtë duke qenë se ka një numër të madh lojtarësh që u skadon kontrata.

Ndër emrat që janë pjesë e kësaj liste mund të përmendim Kavanin, Uillian, Zhiru, Vertongen, Tiago Silva, Meunier e Gëce.

Megjithatë mbetet ende për t’u parë sesi do zhvillohet merkatoja për shkak të pandemisë Covid-019.