Vendosni fjalën kyçe....

Humb jetën 70-vjeçari në Greqi nga ndërlikimet prej Covid-19, 6 viktima në vendin fqinj


Një 70-vjeçar në Greqi ka hmbur jetën nga ndërlikimet e lidhura me koronavirusin duke e çuar në 6 numrin e personave të prekur.

Sipas televizionit publik ERT, burri po trajtohet në një spital në Kastoria në veri të vendit dhe kishte pasur më parë probleme serioze shëndetësore.

Një ditë më parë, përfaqësuesi i Ministrisë së Shëndetësisë, Sotiris Tsiodras, njoftoi 31 raste të reja të koronavirusit, duke e çuar në 418 numrin e përgjithshëm.