Vendosni fjalën kyçe....

Covid-19/ Çelet tenderi për blerjen e respiratorëve, 1.3 miliardë lekë në dispozicion


Ministria e Shëndetësisë ka hapur tenderin për blerjen e respiratorëve. Këta të fundit janë pajisje të domosdoshme për të prekurit nga koronavirusi.

Dokumentet për kompanitë e interesuara duhet të dorëzohen ditën e sotme deri në oren 17

:00 ndërsa fondi i vënë në dispozicion është rreth. 1.3 miliardë lekë.

Aktualisht numri i të prekurve nga koronavirusi në vend ka shkuar në 59 ndërsa deri tani kanë ndërruar jetë dy persona, një 73-vjeçare nga Durrësit dhe një 66-vjeçar nga Lushnja.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *