Vendosni fjalën kyçe....

Shtyhen zgjedhjet lokale në Britaninë e Madhe


Kryeministri britanik, Johnson ka vendosur shtyrjen e zgjedhjeve lokalë të parashikuar për në muajin maj. Ky vendi vjen pas prekjes së vendit nga koronavirusi dhe rritjes së rasteve të personave të prekur.

Votuesit në Angli ishte planifikuar të shkonin në votime në 7 maj duke përfshirë këtue dhe zgjedhjet për kreun e bashkisë së Londrës.

Duke iu përgjigjur masës, kryebashkiaku i Londrës, Khan, shkroi në rrjetet sociale se do të vazhdojë të punojë me qeverinë dhe ekspertët për të ndihmuar Londrën të menaxhojë koronavirusin gjatë javëve dhe muajve të ardhshëm.