Vendosni fjalën kyçe....

21 viktima nga përmbysja e një barke në brigjet e Greqisë


Trupat e të paktën 12 personave janë gjetur pasi një barkë që transportonte emigrantë u mbyt në Detin Jon, në ishullin jugperëndimor të Paxosit në Greqi, tha Roja Bregdetare e vendit.

Në një njoftim për shtyp, Roja Bregdetare e Greqisë tha se 21 persona deri më tani janë shpëtuar të gjallë, ndërsa tre prej tyre janë dërguar në një spital.

Numri i personave në bord mbetet akoma i panjohur, si dhe mosha, gjinia dhe kombësitë e tyre.

Gjashtë anije të Rojes Bregdetare, një helikopter detar dhe dy helikopterë të forcave ajrore kanë marrë pjesë në operacionin e shpëtimit.