Vendosni fjalën kyçe....

Liverpuli mposht Totenhemin në Londër, “arratiset” dhe ëndërron për titullin


Liverpuli ka marrë një fitore të rëndësishme në fushën e Totenhemit duke u shkëputur me 16 pikë nga Leicesteri dhe 17 nga Mançester Siti. 

Ekipi i drejtuar nga gjermani Klop e mori avantazhin pas një goli të shënuar nga braziliani Firmino dhe është në rrugë të sigurt drejt titullit kampion, një trofe që mungon prej më shumë se 20 vitesh në raftin e klubit. 

Kamponët e Europës në fuqi janë ekipi i vetëm pa humbje në vend, me 20 fitore dhe një barazim.