Vendosni fjalën kyçe....

Basha mbledhin grupin e punës për reformën zgjedhore


Kreu i PD-së, Basha, ka mbledhur sot grupin e punës për reformën zgjedhore.

Sipas kryedemokratit e aleatëve , reforma është rruga më e sigurt për të garantuar zgjedhje të lira e të ndershme.

Në vijim pritet që opozita e bashkuar të bëjë propozime konkrete lidhur me reformën zgjedhore.

Ndërkohë, Basha, ka komentuar edhe shtyrjen e gjendjes së jashtëzakonshme me 3 javë, duke theksuar se ai është një mekanizëm për të penguar reformën në fjalë dhe zbatimin e saj.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *