Vendosni fjalën kyçe....

Serena Williams merr mësime boksi nga Mike Tyson (VIDEO)


Kjo është Serena Williams e cila po merr mësime për boksin nga një prej ish-kampionëve të boksit dhe peshave të rënda më të egër të të gjitha kohërave… Mike Tyson.

Ky i fundit po mban thesin e rëndë të boksit, ndërkohë që kampionia e tenisit stërvitet duke bërë disa kombinime me grushta.

“Nuk do të doja të isha me të në ring”- ka komentuar Tyson. Sipas tij, Williams ka goxha fuqi.

 

View this post on Instagram

 

Hitting the bag with @serenawilliams at @bocaresort . She has some power 🥊 #mouratogloupreseason

A post shared by Mike Tyson (@miketyson) on


Dy sportistët u takuan në “Mouratoglou Preseason” në Florida, një kamp vjetor i organizuar nga trajneri i tenistes, Patrick Mouratoglou.