Vendosni fjalën kyçe....

Shija e lirisë – Skulptori rrëzon murin prej çokollate të Berlinit, të gjithë marrin nga një copë (FOTO/VIDEO)


Në 30-vjetorin e rënies së murit të Berlinit, një francez e rikrijoi murin e famshmëm por me përbërje çokollate.

RT” shkruan se skulptori Patrick Roger rikrijoi strukturën ikonike në një vepër arti të gjatë tetë metra të gjatë dhe tre metra të lartë.

Vepra mbresëlënëse shoqërohej me mbishkrime në gjuhën gjermane, mes të cilave ‘Freiheit’ ose ‘liri’ dhe shprehjen e famshme “Ich bin ein Berliner”.

Në mënyrë simbolike, të shtunën Roger mori një çekiç dhe rrëzoi murin e tij prej çokollate. Vizitorët ishin të kënaqur, veçanërisht sepse shumë prej tyre shkuan në shtëpi me copën e shijshme të “Murit të Berlinit” në dorë.