Vendosni fjalën kyçe....

Kosovës i dëmtohet sulmuesi i rëndësishëm, në dyshim për sfidat vendimtare ndaj Çekisë e Anglisë


Sulmuesi i Kosovës që luan me Fenerbahçen në kampionatin turk, Vedat Muriqi, ka pësuar një dëmtim në ndeshjen e fundit të ekipit nga Stambolli me Kasimpasa.

Ai arriti të shënojë dy gola në suksesin e ekipit të tij por raportohet se ka pësuar një dëmtim në këmbë.

Do duhen pritur analizat dhe kontrollet e tjera mjekësore për të përcaktuar shkallën e dëmtimit.

Muriqi është një nga sulmuesit kryesore të kombëtares së Kosovës që pak një jave luan dy ndeshje vendimtare për kualifikimin, me Çekinë e Anglinë dhe mungesa e tij do rëndonte shumë.