Vendosni fjalën kyçe....

Bie në kontakt me rrymën elektrike, ndërron jetë e moshuara në Sarandë


Një ngjarje e rëndë është shënuar sonte në Sarandë. Një grua ka rënë në kontakt me rrymën elektrike dhe për rrjedhojë ka ndërruar jetë.

Ngjarja ndodhi në zonën e quajtur “Lugu i Dardhës”. Gruaja që ka ndërruar jetë quhet Alije Nika nga Memaliaj. Nga kontakti me korrentin ka ngordhur edhe qeni i saj.

Policia është në vendngjarje. Është stakuar energjia elektrike në rrugën e 5-të qytetit dhe në një zonë rreth vendit të ngjarjes.  Viktima është rreth 70 vjeçe.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *