Vendosni fjalën kyçe....

Zbulohen stadiumet ku do zhvillohen finalet e Ligës së Kampionëve dy sezonet e ardhshme


‘Kryeqyteti verior’ i Rusisë, Shën Petersburg, do të presë në finalen e UEFA-s në vitin 2021 në Stadiumin e qytetit, ‘Gazprom, kurse ‘Allianza Arena’ në Mynih do presë finalen e vitit 2022, sipas një raporti nga ‘The Associated Press’.

Sipas raportit Rusia dhe Gjermania ishin dy vendet kandidate për të pritur finalen e Ligës së Kampionëve 2020-21. Por stadiumi me kapacitet 68,000 persona i Zenit Shën Petersburg do presë finalen e këtij viti kurse ‘Allianz Arena” do presë finalen e 2022.

Stadiumi në Krestovksy ishte një nga vendet pritëse për Kupën e Botës Rusi 2018.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *