Vendosni fjalën kyçe....

Të shtëna me armë në Korçë, qëllohet drejt një banese


Të shtëna me armë janë dëgjuar mbrëmjen e sotme në Korçë.

Plumbat janë derdhur ndaj një shtëpi private por famirësisht nuk ka pasur të lënduar.

Dyshohet se banesa ndaj së cilës është qëlluar i përket Juxhin Kullës, një personi me pecedentë të mëparshëm në fushën e narkotikëve e dyshohet se ngjarja e sotme ka të bëjë me të shkuarën e Kullës.

Më herët një ngjarje e rëndë ndodhi në Vlorë ku i plagosur mbeti një mësues fizkulture ndërsa nuk janë zbardhur ende shkaqet e ngjarjesdhe as autorët e saj.

Njoftimi i policisë

Më datë 30.08.2019, rreth orës 21:15, në lagjen nr.3, në afërsi të Depos së Ujit, është qëlluar me armë zjarri, dyshohet në drejtim të një banese, pa shkaktuar dëme në njerëz.

Grupi hetimor në vendin e ngjarjes po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.