Vendosni fjalën kyçe....

Dosja 184 – 16 përgjimet e ‘Bild’ (Materialet audio)


Gazeta gjermane ‘Bild’ ka publikuar audio-përgjimet e reja lidhur me zgjedhjet e vitit 2017. Kësaj here janë publikuar audio-përgjime lidhur me dosjen 184 për zgjedhjet në Dibër.

Në këto audio-përgjime tregohet sesi kriminelë, zyrtarë policie dhe zyrtarë të lartë të PS-së, ish-ministrat Tahiri e Gjiknuri, deputetët Ulsi Manja e Xhemal Qefalia, ish-deputeti Pjerin Ndreu si dhe kreu i grupit parlamentar, Taulanet Balla, bashkëpunojnë me njëri-tjetrin.

Në materialet audio tregohet sesi drejtori i rëndësishëm në Ministrinë e Brendshme, Arben Keshi, bën një skemë të pastër për blerjen e votave si dhe kërcënimin ndaj votuesve.