Vendosni fjalën kyçe....

Bashkitë e opozitës kërkojnë zbatimin e dekretit të Metës, dërgojnë letrat në KQZ


Bashkitë e opozitës kanë vendosur që të zbatojnë dekretin e Presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit.

Më herët ishte Bashkia e Kukësit që kërkoi lirimin e ambienteve nga KZAZ-ja e kësaj bashkie nëpërmjet një letre të dërguar KQZ-së.

Më pas në të njëjtën formë kanë vazhduar edhe Bashkitë e tjera si ajo e Gjirokastrës, Dropullit, Delvinës, Skraparit dhe Burrelit.

Më poshtë letrat e Bashkive dërguar KQZ-së:


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *