Vendosni fjalën kyçe....

Pak minuta pasi Meta firmosi shtyrjen e zgjedhjeve, Rama mbledh urgjent kryesinë e PS-së


Kryeministrin Rama ka mbledhur kryesinë e Partisë Socialiste pak minuta pas presidenti Meta firmosi shtyrjen e zgjedhjeve lokale të 30 qershorit.

Sipas të gjitha gjasave, në mbledhjen e sotme do vendoset reagimi i PS-së përballë këtij fakti. Dy ditët e fundit në prezantimet e kandidatëve në Berat e Dibër duke thënë se kreu i shtetit e ka humbur të drejtën të qëndrojë si president me qëndrimet e tij.

Ai ka këmbëngulur se zgjedhjet e 30 qershorit do bëhen siç është përcaktuar në vendimin e presidentit që mban datën 5 nëntor 2018 dhe se opozita e bashkuar nuk futet në zgjedhje pasi ka frikë se i humbet dhe se kërkon t’i shpëtojë reformës në drejtësi.