Vendosni fjalën kyçe....

Franca “bie” në Turqi, Italia shëtitje në Athinë


Franca ka pësuar një humbje të hidhur në Turqi ndaj kombëtares vendase.

Kampionët e botës në fuqi, janë mundur me rezultatin 2-0 duke zbritur në vendin e tretënë grupin ku bën pjesë edhe Shqipëria.

Ndërkohë Turqia mban kreun me 9 pikë të plota dhe pas 3 ditësh shkon në Islandë, për t’u ndeshur me kombëtaren vendase që i ndjek me 3 pikë më pak.

Italia nga ana e saj ka mundur lehtësisht Greqinë në Athinë duke kryesuar me pikë të plota grupin e saj.

Gjermania gjithashtu nuk ka hasur probleme ndaj Bjellorusisë në transfertë duke marrë fitoren e dytë në po kaq ndeshje.