Vendosni fjalën kyçe....

Futbollist dhe karateist, nxirret me karton të kuq lojtari që goditi me shkelm kundërshtarin (Video)


Portieri i Rangers në kategorinë superiore skoceze, Allan McGregor, e “nderoi” mbiemrin e tij, që mbahet edhe nga ish-kampioni i UFC-së, Conor McGregor, pas një goditjeje kung-gu ndaj kundërshtarit të tij.

Ai u nxorr menjëherë me karton të kuq nga gjyqtari i ndeshjes duke lënë ekipin e tij më 10 lojtarë në minutën e fundit të kohës së rregullt.

Aktualisht Rangers mban vendin e dytë në renditje, mjaft larg rivalëve të Celtic dhe kur nga fundi i sezonit ka edhe 2 javë, ekipi i drejtuar nga trajneri Gerard nuk ka më asnjë synim për të arritur.