Vendosni fjalën kyçe....

“Si u lajmëruan dhe mbrohen nga policia 2 kriminelët e rrezikshëm në Vlorë, lidhjet familjare me zyrtarët e lartë” – Denoncimi te Berisha


Një efektiv ka denoncuar një skandal në policinë e Vlorë. Denoncimi i tij është publikuar nga ish-kryeministri Berisha në faqen e tij në Facebook.

Sipas tij, policia kishte marrë dje paradite informacione për një ngjarje të rëndë kriminale nga 2 persona, njëri prej të cilëve në kërkim ndërkombëtar.

Ata kishin përgatirue një arsenal armësh për të kryer një krim. Policia pasi mori njoftimin jo vetëm që nuk ndërhyri, por lajmëroi 2 personat që të largonin armatimin. Tesi Veshaj, është në kërkim ndërkombëtar dhe ka lidhje familjare me drejtorin e burgut të Vlorës.

Narko policia bashkepunim te ngushte me kriminelet me te rrezkishem ne kerkim. Narkoshteti mbron kriminelet me te rrezikshem ne Vlore. Lexoni denocimine e policit dixhital. sb

Jam nje polic i drejtorise se qarkut vlore. pardje paradite reth ores 9.30-10.00 mberiti nje telefonat te salla operative qe lajmeroi se te nje bilardo ne katin e dyte ne qender te qytetit nje nate me pare ishin grumbulluar armatime sepse i kerkuari nderkombtar tesi veshaj dhe robert llanaj po pergatiteshin per goditje. u kerkua nderhyrje e menjehershme. jo vetem qe nuk u nderhy po nga kupola u njoftua tesi qe te hiqej armatimi.

Tesi esht nje i kerkuar nderkombtar ikur nga burgu ne holland dhe qe bashke me robert llanaj jane gjobvensit kryesor dhe pergjegjsit per vrasjet e fundit ne vlore.nuk nderhyet ndaj tyre sepse u duhen per fushat zgjedhore si ne 2017. mendo pak doktor qe vllai i tesit eshte fejuar me vajzen e drejtorit te burgut te vlores ilirjan aliaj. ne darken e fejeses ilirjani dhe tesi kane pire deri vone te shpia e drejtorit pra ilirjanit dhe furgoni i fnsh ruante poshte shpise se drejtorit tesin nga hasmit e tij.

Kur darka mabroi e shoqeruan makinen e tesit derisa u largua. vete drejtori i burgut ilirjan aliaj mban lidhjet e tesit me te burgosurit e vlores. vlora jeton nen kriminalitetin me te madh qe ka njohur ky qytet. bandat levizin me mjete te blinduara dhe makina luksoze dhe askush nuk u ben gje. asnje operacion ndaj krimit ne vlore edhe pse dihen kush jane bandat dhe cfar bejne. denonconi ku kemi aritur doktor. te mendojn mire njerezit kur te votojn prap. respekte nga nje polic i ndershem.