Vendosni fjalën kyçe....

Paloka për grabitjen në Rinas: I njëjti skenar, gjithçka ndodh përpara zgjedhjeve


Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka ka reaguar për grabitjen e ndodhur në Rinas ditën e sotme.

Paloka shprehet  se vjedhja në Rinas sipas tij është “deja-vu” dhe policia edhe këtë herë është e zënë duke dhunuar qytetarët e thjeshtë.

Paloka thekson se gjithçka ndodhi sërish pak muaj përpara zgjedhjeve, duke nënkuptuar se paratë mund të përdoren për blerjen e votave.

Postimi i plotë:

De-ja vu

Grabiten miliona euro.

Ne te njëjtin vend ( brenda aeroportit, Rinas)

Me te njëjtën mënyrë ( grabitje me arme fugonit te blinduar nga grabitës me uniforma ushtarake dhe makine shtetërore).

Grabitësit u larguan ne te njëjtin drejtim.

Grabitja ndodh ne te njëjtin kontekst kohor dhe politik ; pak muaj përpara zgjedhjeve.

Policia edhe këtë here është e zëne duke dhunuar qytetaret e thjeshte

A mund te jene te gjitha rastësi ?!

P.S

Harrova një “detaj”; këtë here ka dhe te vrare.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *