Vendosni fjalën kyçe....

Rama miting në Durrës, pritet me protesta (Foto)


Kryeministri Edi Rama, ashtu si në çdo qytet javët e fundit, edhe në Durrës është pritur me protesta.

Të rinjtë dhe qytetarët e Durrësit kanë dalë në rrugë për ti treguar kreut të qeverisë se nuk është i mirëpritur në qytetin bregdetar, që vetëm e ka shkatërruar.

Protestuesit i zënë rrugën me parullat: Rama ik! Stop krimit politik! Ndal shkatërrimit te Durrësit, etj.

Rama do të jetë i pranishëm në orën 17:00 në qendër të qytetit bregdetar, ku pritet të shpallë edhe emrin e kandidatit për kryebashkiak për zgjedhjet lokale.