Vendosni fjalën kyçe....

Basha bën deklaratën e fortë: Po përgatitet arrestimi i Vangjush Dakos


Kreu i demokratëve Lulzim Basha pas mbledhjes me kryetarët e e dëgëve të Partisë Demokratike të Tiranës ka deklaruar se po përgatitet arrestimi i Vangjush Dakos.

Ajo që dua të ndaj me ju është një paralajmërim i qartë dhe i prerë për Edi Ramën. Asnjë përpjekje fasadë nuk e shpëton nga përgjegjësia ligjore që ka. Është kapur duke vjedhur zgjedhje me bandat. Orët e fundit janë intensifikuar informacionet se po përgatitet arrestimi i Vangjush Dakos. Dosja 339 faktoi se ai dhe zyrtarë të tjerë janë kapur duke vjedhur vota. Mos arrestimi me urdhër të Edi Ramës. Për të mos e arrestuar Rama flijoi Fatmir Xhafën. Arrestimi i Dakos duhet të ndodhë një orë e më parë por nuk e shpëton dot”-deklaroi Basha nga selia blu.