Vendosni fjalën kyçe....

Kosova 11 vjet shtet, i pari uron Edi Rama


11 vjet shtet i pavarur për Kosovën.

I pari që ka uruar nga politikanët në Shqipëri, sot më 17 shkurt është Edi Rama.

“MIRËMËNGJES

Dhe me urimin për ditëlindjen e shtetit të Kosovës, ju dëshiroj një të diel të bukur të gjithëve”, shkruan Rama.

Por ajo që të bën përshtypje është fotoja me simbolet e flamurit të Shqipërisë dhe atij zyrtarit të Kosovës, bashkimi i tyre.

Kjo është fotoja publikuar nga Rama:

Kryeministri i vendit është vënë në qendër të debateve lidhur me qëndrimin e tij për çështjen e kufijve me Serbinë.