Vendosni fjalën kyçe....

Goditën një person e iu kthyen edhe policëve, në pranga 34-vjeçari, shpallen në kërkim dy djemtë e Tom Doshit


Një person është arrestuar në Tiranë ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim.

Ata akuzohen se kanë dhunuar një 38-vjeçar me iniciale R.S. e më pas nuk i janë bindur policisë, duke kundërshtuar e goditur efektivët e mbërritur në vendin e ngjarjes.

Në pranga ka rënë E.L. ndërsa në kërkim janë shpallur 20-vjeçari M.D. e 22-vjeçari J.D.

Mësohet se këta të fundit janë djemtë e ish-deputetit Tom Doshi, Marcos e James Doshi.

Njoftimi

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 2 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit E. L., 34 vjeç, banues në Tiranë, për veprat penale “Goditja për shkak të detyrës”, “Plagosja e lehtë me dashje” dhe “Prishja e qetësisë publike”. Gjithashtu, shpallën në kërkim për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje”, “Goditja për shkak të detyrës”, “Kundërshtimi i punonjësit të Policisë së rendit publik”, “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të Policisë së rendit publik” dhe “Prishja e qetësisë publike”, të kryera në bashkëpunim, shtetasit M. D., 20 vjeç dhe J. D., 22 vjeç, të dy banues në Tiranë.

Këta 3 shtetas, gjatë një konflikti për motive të dobëta, në rrugën “Ismail Qemali”, kanë goditur me sende të forta shtetasin R. S., 38 vjeç, dhe më pas nuk i janë bindur urdhrave të punonjësve të Policisë, për të ndaluar, por i kanë kundërshtuar ata, duke i goditur për shkak të detyrës. Shtetasi E. L. është vënë në pranga, ndërsa shtetasit M. D. dhe J. D. janë larguar. Vijon puna për kapjen e tyre.”