Vendosni fjalën kyçe....

Digjet makina e biznesmenit në Elbasan


Digjet makina gjatë natës në Elbasan. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Aqif Pasha” rreth orës 04:00 të mëngjesit, ndërsa dyshohet që djegia e mjetit të jetë e qëllimshme.

Makina e djegur është e tipit “Fuoristradë” dhe rezulton në pronësi të biznesmenit  Engjell Zhidro. Makina është djegur ppara banesës së tij, duke shkaktuar jo panik te familjarët.

“Në orët e para të mëngjesit në  Elbasan, një mjet në pronësi të shtetasit E.Zh.,  i cili ishte i parkuar para banesës,  është përfshirë nga  zjarri dhe për pasojë  mjeti  është djegur pjsërisht.

Grupi hetimor po punon për të përcaktuar shkaqet e rënies së zjarrit.”, thuhet në njoftimin e policisë.