Vendosni fjalën kyçe....

Trump i paduruar, “braktis” papritur të zotin e shtëpisë (VIDEO)


Presidenti amerikan Donald Trump është treguar i paduruar në Samitin e G20-ës në Buenos Aires. Në rrjet është publikuar një video ku Trump pasi shtrëngoi duart me të zotin e shtëpisë, presidentin e Argjentinës Mauricio Macri iku menjëherë nga skena.

Ky i fundit i bënte shenja që të kthehej për të bërë disa foto të tjera por Trump iku me shpejtësi.  Tramp, e la vetëm homologun e tij Argjentinas pavarësisht se ky i fundit e thirri disa herë, por pa ndonjë sukses.

Në Samitin e G-20-ës janë mbledhur liderët nga vende të ndryshme të botës dhe teme e takimeve janë çështje të ndryshme ku përfshihet edhe konflikti i ndezur midis Ukrainës dhe Rusisë.

Trump ka anulluar takimin me Putin. Po kështu Thesesa May nuk do të takohet as me Trump-in, as me Putin, shkak marrëveshja Bretix.