Vendosni fjalën kyçe....

Protesta te Unaza e  Re, policia shoqëron 3 persona


Banorët janë mbledhur sërish ditën e sotme në protestë te Unaza e Re në mbrojtje të shtëpive që preken nga prishja e projektit për ndërtimin e rrugës që lidh “Pallatin me Shigjeta” me “Shqiponjën”.

Në ditën e 28 të protestës, policia sërish ka shoqëruar disa prej tyre në komisariat. Midis të shoqëruarve është edhe një i mitur 13 vjeç.

Banorët kërkojnë dëmshpërblim sipas vlerës së tregut për prishjen e shtëpive dhe bizneseve të tyre.