Vendosni fjalën kyçe....

Teuta me 10 lojtarë mund Skënderbeun


Ka përfunduar takimi i luajtur në Korçë midis Skënderbeut dhe Teutës i vlefshëm për javën e 15 të Superligës.

Skuadra “durrsake” ka arritur të përfundojë në një transfertë të vështirë si ajo e kampionëve në fuqi, me rezultatin 0-1.

Edhe pse me 10 lojtarë të mbetur që në pjesën e parë, “ujqërit e dëborës” nuk arritën të shfrytëzonin në pjesën e dytë qoftë për të marrë edhe ndonjë barazim.

Me këtë fitore Teuta ngjitet në vendin e tretë duke lënë mbrapa Kukësin me një pikë më pak dhe në ndjekje të Skënderbeut që ndodhet dy pikë më shumë.