Vendosni fjalën kyçe....

ME VIDEO/ Politikani grek: T’i shfarosim të gjithë shqiptarët dhe Rama të mos ngrejë dorë mbi ne


Vrasja e 35-vjeçarit, Kostandinos Kaçifas në Bularat të Gjirokastrës ka ngjallur shumë debat, jo vetëm brenda venrit por edhe me shtetin tonë fqinj, Greqinë.

Sot në një deklaratë për mediat në vend, një politikan grek ka bërë thirrje për bombardime të Shqipërisë. Ai është presidenti i së Drejtës së Re, Phaselos Kranidiotis dhe deklarata e tij është kundra shqiptarëve  edhe kundra kryeministrit Rama.

“Të ngrihen të gjithë, të mos lëmë gurë pa lëvizur dhe të shfarosim të gjithë vrasësit e heroi Konstandiku Kaçifas, kjo është e vetmja mënyrë që Edi Rama të mos guxojë të ngre dorën ndaj grekëve”,shprehet ai në deklaratën e tij.