Vendosni fjalën kyçe....

“Ishim me punë në Monte Karlo”, Paloka- Fugës: Vajzë e turpshme që dërgon kronika të gatshme për gazrat e shefit


Deputeti i PD-së Edi Paloka ka reaguar ndaj Endri Fugës në lidhje me udhëtimin e Ramës dhe Gjushit në Monte Karlo. Paloka shprehet se Fuga është përpjekur të përgënjeshtrojë denoncimin e tij por pa mohuar asnjë.

“Kjo vajza e turpshme, Fuga ,qe i qendron prapa Rames dhe ju dergon kronika te gatshme mediave edhe per sasine e gazrave qe nxjerr shefi, nuk ka dhene ndonje informacion per ndonje marreveshje turizmi me Monacon e per me teper per ndonje takim “pune” me Princin Albert ,te liderit boteror ne prill te 2018. Princi Albert ishte perpara pak ditesh ne Shqiperi por me ftese te Presidentit Meta e as nuk e takoi Ramen…”, shprehet Paloka.  Pak më herët Fuga sot u shpreh se këtë çështje që është si shpifje do ta çojë në gjykatë.

Reagimi i Palokës: 

Paska reaguar ajo vajza e turpshme e mediave te Rames ne kryeministri, per udhetimin e shefit ne MonteCarlo dhe pa mohuar asnje nga te dhenat qe une kam publikuar ,“pergenjeshtron”… Pranon qe kane qene ne prill Rama dhe Gjushi ne MonteCarlo, ne hotel Fairmont, por sipas Fuges paskan qene per te realizuar marrveshje turizmi me Princin Albert!!!
Kjo vajza e turpshme, Fuga ,qe i qendron prapa Rames dhe ju dergon kronika te gatshme mediave edhe per sasine e gazrave qe nxjerr shefi, nuk ka dhene ndonje informacion per ndonje marreveshje turizmi me Monacon e per me teper per ndonje takim “pune” me Princin Albert ,te liderit boteror ne prill te 2018. Princi Albert ishte perpara pak ditesh ne Shqiperi por me ftese te Presidentit Meta e as nuk e takoi Ramen…
Ju kujtoj qe kjo vajza e turpshme, u prononcua dhe kur une denoncova faktin qe Rama kishte marre helikopterin dhe me pas charter per te ndjekur nje ndeshje te Juves ne Torino. Ne ate rast Fuga doli dhe tha se Rama udhetonte me helikopter “meqenese helikopteri duhet te fluturoj “ dhe me charter “se qelloi njeri me charterin e Lazios ne aeroportin e Tiranes per ta cuar me ftese te Juves ne Torino…”
Tani mbetet te thote se vilen ne New York ( te denoncuar nga shqiptaret atje) Rama e ka marre ne prike nga Bilali …
Ca nga keto personazhet , si kjo vajza e turpshme Fuga, eshte me mire kur qendrojne fshehur dhe ne heshtje…

Reagimi i Endri Fugës:

Ja si funksionon makineria e baltes: nga tek thpifje.pd. Në Montecarlo kemi shkuar per te takuar perfaqesuesit e Lartesise se Tij, Princit Albert, per investime ne turizem! Per thaktethi ka qene dhe ministri Klosi. Te tjerat ne gjykate.