Vendosni fjalën kyçe....

SUPER CLICK

Ish-kryeprokurori i EULEX-it çmonton akuzat ndaj Bashës: Të pavërteta, s’ka qenë i përfshirë në asnjë hetim

Ish-kryeprokurori i EULEX-it, Clint Williamson, ka çmontuar akuzat ndaj kreut të PD-së, Basha, lidhur me hetimet e kryera nga autoritetet ndërkombëtare në Kosovë e Shqipëri për sa i përket krimeve të luftës në Kosovë dhe trafikimit të organeve. Në një intervistë ekskluzive për Ora Neës, ish-zyrtari i lartë thekson se…

“Je i sëmurë psikik? E kupton çfarë po thua? Çfarë Shtëpie e Verdhë thua more?” – Bernard Kouchner në 2010-ën (VIDEO)

Ish-kryeadministratori i Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Bernard Kouchner, gjatë një vizite në Graçanicë në vitin 2010 u vu përballë pyetjeve për të ashtuquajtën “Shtëpi e Verdhë”. Ish-ministri francez do të qeshte me të madhe dhe do të ofendonte gazetarin, duke e quajtur të çmendur që bënte pyetje të tilla.…

Rishfaqet në rrjet intervista e George Sorosit: Duhet një rend i ri botëror i drejtuar nga Kina (VIDEO)

Ndërkohë që në SHBA diskutohet për zgjedhjet presidenciale, për rezultatet paraprake që tregojnë fitues demokratin Joe Biden dhe për presidentin Donald Trump që kërkon rinumërim votash…, një intervistë e 11 viteve më parë e miliarderit George Soros është rishfaqur në rrjet. Në këtë intervistë Soros kërkon një rend të ri…