Vendosni fjalën kyçe....

sport

Ajaks kërkon talentin shqiptar të Bajern

  Merkatoja ka vetëm 3 ditë që është hapur dhe kanë nisur “gjuetia” e klubeve. Ajaksi i Amsterdamit, është vënë në ndjekje të futbollistit me orgjinë shqiptare që luan te Bajerni, Meriton Shabani. Lajmi bëhet i ditur nga “Bild”. Holandezët po planifikojnë ta marrin 19-vjeçarin që këtë muaj. Shabani përfaqëson…

Solksjaer i mahnitur nga Manchester United: Atmosferë fantastike, s’dua të iki që këtu

Trajneri i përkohshëm i Manchester United, ish-sulmuesi i “djajve”, Solskjaer, ka deklaruar se nuk dëshiron të largohet nga drejtimi i ekipit, pas një fillimi fantastik. Pas largimit të portugezit Mourinho, norvegjezi ka marrë përsipër drejtimin e ekipit anglez deri në fund të këtij sezoni. Nën drejtimin e Solskjaer-it, Manchester United,…

Mavraj drejt rikthimit në Gjermani

Mërgim Mavraj është shumë pranë një kthimi në kampionatin gjerman. Pas prishjes së kontratës me klubin grek të Arisit, për Mavraj interesohet klubi nga kategoria e dytë gjermane, Ingolshtad. Skuadra gjermane nuk po bën aspak paraqitje të mira ku në 18 ndeshje numëron vetëm 10 pikë dhe është në rrezik të…

Liverpool shkatërron me “manita” Arsenalin

Liverpooli mbylli 2018-ën me një fitore të thellë dhe spektakolare, me rezultatin 5-1 përballë Arsenalit në “Anfield Road”, duke “ndezur” gjithnjë e më shumë ëndrrën për titullin kampion. “Topçinjtë” e Unay Emery kaluan të parët në avantazh, në minutën e 11′ me anë të Maitland-Nailes, por ky gol duket se…