Vendosni fjalën kyçe....

sport

Alban Hoxha shpallet fajtor, dënohet me 3 muaj burg

Portieri i Partizanit dhe i Kombëtares shqiptare, Alban Hoxha, është shpallur fajtor për veprën penale të “drejtimit të automjetit në gjendje të parregullt” dhe është dënuar me 3 muaj burg. Mirëpo sipas gazetës “Panoramasport.al”, futbollisti do ia hedhë me punë të detyruar. Sipas gazetës, dënimi me burg do të pezullohet…

Atletico dhe Sevija ndahen në barazim

Sfida mes Sevillas dhe Atletico Madrid në ndeshjen e javës së 18 të kampionatit spanjoll të futbollit ka përfunduar në barazim. Në stadiumin Sanchez Pizjuan sfida mes këtyre skuadrave u mbyll me rezultatin 1-1, një rezultat që më shumë i shërben Barcelonës që është në krye të klasifikimit. Gjithçka ndodhi…