Vendosni fjalën kyçe....

Çmimin Puskas e merr goli i shënuar në Hungari, mund Messin dhe lojtarin kolumbian (Video)


Daniel Zsori fitoi çmimin Puskas për golin e shënuar në Hungari në mes të Debrecen FC v Ferencvaros TC (Liga e Parë e Hungarisë, 16 shkurt 2019).

Bashkë me Lionel Messit, i nominuar ishte edhe Juan Fernando Quintero (Kolumbi): për golin e shënuar mes River Plate v. Racing Club (Superliga e Argjentinës, 10 shkurt 2019).

Messi fitoi çmimin më të rëndësishëm të FIFA si lojtari i vitit.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *