Vendosni fjalën kyçe....

sport

Arrestohet pak orë para ndeshjes në Ligën e Kampionëve, presidenti i “Monaco”-s

Manjati i futbollit, Dmitry Rybolovlev, është arrestuar dhe mbahet në paraburgim për t’u marrë në pyetje në kuadër të një hetimi mbi korrupsionin dhe ryshfet, shkruajnë mediat franceze. Policia kontrolloi vilën 300 milionë dollarëshe të manjatit rus në “Cote d’Azur”, sipas “Le Monde”. Biznesmeni, pasuria e të cilit vlerësohet në…

Mosfutja e Shaqirit në ndeshjen kundër Serbisë, mediat gjermane: Çfarë kishin përgatitur huliganët e kuq

Lënia jashtë ndeshjes e Xherdan Shaqirit nga trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp në përballjen me Ylli i Kuq të Beogradit është komentuar së fundmi edhe nga mediat gjermane.       Gazeta gjermane “Die Welt” ka shkruar një artikull me titull “Armiku shtetëror Nr.1” . “Xherdan Shaqiri mezi e priste ndeshjen kundër Yllit…

Arsene Wenger drejt Milanit

Ish-trajneri legjendar i Arsenal, i gjendur pa ekip që pas largimit të tij nga “Topçinjtë”, shumë shpejt do të rikthehet në aktivitet. “Do të jem gjëkundi në fillim të vitit të ardhshëm, por nuk e di se ku. Kam pushuar mirë. Kam parë shumë futboll. Më mungon”, deklaroi 69-vjeçari francez…