Vendosni fjalën kyçe....

sport

Man.City merr përkohësisht kreun

Manchester City i merr përkohësisht kryesimin Liverpoolit në Premier League pas fitores së fundit të arritur me rezultatin 0-1 në fushën e Bournemouth. Golin e vetëm të sfidës e shënoi Riad Mahrez në minutën e 55. Manchester City tashmë ka 71 pikë, dy më shumë se “The Reds”, që luajnë…

Federer fiton titullin e 100 në Dubai

Roger Federer ka fituar titullin e tij të 100 në karrierë pas suksesit në turneun e Dubait, 6 600 ditë pas titullit të tij të parë, që e ka fituar në Milano në vitin 2001. Tenisti zviceran, tashmë 37-vjeçar dhe fitues i 20 titujve Grand Slam, mundi grekun Stefanos Tsitsipas…

Derbi i Londrës mbyllet në paqe

Në sfidën e zhvilluar në “Wembley” këtë të shtunë, Hotspurs dhe Gunners dolën nga fusha e lojës me vetëm nga 1 pikë, pasi ndeshja përfundoi me barazimin 1-1, një rezultat ky që nuk u shërben shumë këtyre skuadrave. Arsenali e mbylli pjesën e parë me avantazhin 1-0, pas golit të…